Blog

Home / Inwestowanie

Inwestowanie

Date : Sie 15, 2016 Category : Biznes
Author:
INWESTOWANIE

Co zrobić z pieniędzmi, gdy nasz kapitał ludzki jest na tyle wysoki, że na koncie w banku zaczynają odkładać się dość pokaźne sumy a my wciąż nie zdecydowaliśmy gdzie je ulokować i jak na nich zarobić? Oczywiście, pieniądze takie jest jak najlepiej zainwestować, by zarabiały na nasze życie i w jakiś sposób nas zabezpieczały w przyszłości. Jak to zrobić? Opcji jest sporo a my dzisiaj przytoczymy kilka z nich.

1. Złoto

Inwestycja w złoto to jedna z najpopularniejszych form inwestowania. Dlaczego warto w złoto inwestować? Głównie chodzi o ochronę kapitału. Na taką inwestycję decydują się głównie osoby, które nie mają zaufania do państwa i pieniądza drukowanego. Za złoto do końca lat 60-tych kupić można było wszystko i co jest najlepsze, do tego pory złoto nie straciło na swojej wartości. Dobrym pokazaniem różnicy w złocie a w pieniądzu są doświadczenia Polski z XX wieku, kiedy nasza waluta zmieniała się i nie raz banknoty traciły jakąkolwiek wartość.

Złoto jest najlepszą inwestycją w czasie kryzysu, kiedy pieniądze tracą na wartości, natomiast złoto trzyma swoją stabilną cenę. Za złoto w tym momencie kupimy znacznie więcej niż za zaoszczędzone pieniądze.

2. Wynajem samochodów?

Nową formą inwestowania jest najem długoterminowy samochodów, który umożliwia nam stały zarobek. Na czym polega taka inwestycja? My, jako wypożyczalnia, oddajemy w ręce najemcy samochód za miesięczną opłatą. Oczywiście, wszystkie zasady użytkowania jak i koszta zapisane są w odpowiedniej umowie. Najczęściej, samochody wypożyczane na dłuższy czas są obarczane mniejszą opłatą, niż te wypożyczany na krótki czas. Dobrze jest wyposażyć nasz biznes w samochody, które przyciągną klientów o lepszej pozycji na rynku, przykładowo nowa rav 4. Inwestycja jak wynajem długoterminowy aut nie jest najpewniejszą opcją, ale odpowiednio rozegrana przyniesie nam szybki zarobek.

3. Wynajem mieszkań

Jedną z najstarszych formą inwestycji jest wynajmowanie mieszkań. Oczywiście, najbardziej opłaca się zakupić mieszkanie w większym mieście. Może zarobić wtedy zarówno na młodych dorosłych jak i na studentach, którzy zjeżdżają na studia z całego kraju i poszukują mieszkań. Ważna kwestią jest odpowiednie wyposażenie mieszkania i jego rozsądna wycena pod wynajem. Nie oszukujmy się, nikt mieszkania rodem z PRLowskich filmów za 2000 złotych miesięcznie nie wynajmie. Po paru lat mieszkanie Ci się zwróci a następnie będzie samo na siebie zarabiać. Nieruchomości ciągle rosną w cenę więc jest to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Wynajem długoterminowy mieszkań to jedna z bardziej przystępnych form osadzenia pieniądza.

4. Fundusze inwestycyjne

Jeśli po raz pierwszy będziemy mieli kontakt z inwestowaniem, warto postawić na fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne, to nic innego jak powierzanie naszych pieniędzy osobom, które się na tym znają i zajmują na co dzień. Do wyboru mamy jedną z trzech opcji: fundusze akcji- złożone w 90% z akcji, fundusze zrównoważone – tutaj udział akcji to 50% oraz fundusze bezpieczne czyli inwestycje w bony, obligacje czy depozyty bankowe.

Niestety powierzenie naszych funduszy w ręce specjalistów nie zapewnia nam gwarantowanego zysku. Tutaj także ryzyko jest spore, szczególnie przy wyborze funduszy akcji.

5. Wino!

Inwestować możemy w najróżniejsze formy sztuki czy rękodzieła. Ostatnio zachód szaleje na temat inwestycji w wino. Jak to działa? Bardzo prosto. Im wino starsze, tym jest lepsze. Kupujemy butelkę, chowamy do naszej domowej winniczki i czekamy, aż wino osiągnie interesującą nas cenę. Ryzyko? Bardzo malutkie, chyba, że masz problemy z równowagą i wiesz, że takową butelkę możesz łatwo strzaskać 🙂


Comments are closed.

CONNECT WITH US

© Copyright 2017 biznesnetworking.pl.All right reserverd.